0232 421 74 16
info@londiniumedu.com
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Malta,Güney Avrupa’da,Sicilya’nın güneyinde yer alan bir Akdeniz ülkesidir.Toplamda 316 km²yüzölçümüne sahip olan Malta’nin 2008 nüfus sayımına göre nüfusu yaklaşık 413,609 `dur.

Malta’nın insanı teşvik eden ve cezbeden en önemli özelliği tarihinin bir hazine yuvası olmasıdır. Burada rastlayabileceğiniz ve insanlığın tüm tarihi geçmişini yansıtan arkeolojik kalıntıları, kültürel anıtları ve mimariyi dünyanın çok az yerinde bulabilirsiniz.

Malta`nin başkenti Valetta, kendi türünün tek örneği ve bir artistik mimari harikasıdır. Ziyaretçiler, her köşede gizli bir tarih ve kültürle karsılaşır, Malta için harika güzellikteki çok eski zamanlardan kalma doğal limanları Akdeniz’de ki gücünün bir anahtarı olmuştur. Maltalıların yaşamının her anına nüfuz eden Malta adasının temel niteliğini belirleyen en önemli özellik, Malta insanının içten dostluğudur. Bu dostluk, otelden çarşıya, şehirden en küçük balıkçı köyüne kadar her yerde vardır. Bu gerçek dostluk, Maltalıların birbirleriyle ve Malta’yı ziyaret eden yabancılarla aralarındaki ilişkilerin temelini oluşturur. Hiç kuşkusuz bu özelliği Malta’nın ziyaretçiler için huzurlu ve rahat bir yer olmasını sağlamaktadır.

Malta`nin resmi dili İngilizce`dir.İngilizce dışında ikinci dil olarak MALTACA adı verilen yerel dili kullananlar da vardır.Malta eski bir İngiliz sömürgesi olup özellikle yaz aylarında öğrenciler tarafından tercih edilen bir ülkedir.

Malta,AB üyesi bir ülkedir.Yeşil pasaportlu Türk vatandaşları Malta`ya VİZESİZ seyahat edebilmektedir.Bununla birlikte Malta`ya vizeli şekilde gidenler,diğer ülkelere göre (ABD,KANADA,İNGİLTERE gibi) çok daha rahat vize alabilmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

info@londiniumedu.com

Tel : 0232 421 74 16 ( İzmir )

Cep : 0532 625 79 01 ( İstanbul )

Cep : ( 0044 ) 7438 217317 ( Londra )