0554 681 12 38
info@londiniumedu.com
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ERASMUS PROGRAMI

Erasmus programı, Hayatboyu Öğrenme Programına dahil ülkeler olan Avrupa Birliği üyesi 27 ülke, Avrupa Birliğine üye olmayıp Avrupa Ekonomik Alanı üyesi İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve Avrupa Birliğine aday ülkeler arasında yer alan Türkiye ve Hırvatistan ile İsviçre yüksek öğretim kurumlarının istifadesine açıktır. Erasmus programı çerçevesinde gerçekleştirilecek bütün faaliyetlerde, taraflardan en az birinin Avrupa Birliği üyesi ülke kurumu olması şartı aranmaktadır.

Ülkelerin ilgili resmi kurumlarınca yükseköğretim kurumu olarak kabul edilen üniversite, enstitü, akademi ve benzeri kurumlar, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü’nün ilgili birimi olan Komisyon Yürütme Ajansı’na (The Education, Audiovisiual and Culture Executive Agency – EACEA) başvurarak Erasmus Üniversite Beyannamesi – EÜB (Erasmus University Charter – EUC) almaya hak kazandıkları takdirde, bu kurumların öğrenci ve personeli Erasmus programından faydalanabilir. Öğrenci staj hareketliliği gerçekleştirmek isteyen kurumların Genişletilmiş EÜB (Extended EUC) alması gerekmektedir.

2010-2011 akademik yılından itibaren geçerli olmak üzere, EÜB sahibi kurumların Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyetlerinden yararlanacak bireylerinin:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ya da,
  • Başka ülkelerin vatandaşı olmakla birlikte Türkiye’de bir okulda, meslek okulunda, yükseköğretim kurumunda veya yetişkin eğitimi veren bir kurumda kayıtlı öğrenci olmaları veya ilgili yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde Türkiye’de bir işte çalışıyor olmaları veya Türkiye’de yaşıyor olmaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili daha detayli bilgi için ;  http://www.ua.gov.tr

 

ERASMUS STAJ HAREKETLİLİĞİ

Londinium Yurtdışı Eğitim olarak, Erasmus Staj Hareketliliği programını kazanmış öğrencilere hizmetler sunmaktayız. Staj yerlerinin ayarlanmasından vize başvurusuna ve hatta konaklama ayarlamasına kadar öğrencilerimize yardımcı olmaktayız.

Size uygun staj başvurusu ayarlayabilmemiz için resimli CV`nizi bize e-mai ile ulaştırmanızı rica ediyoruz. Öğrencilerimizin staj yerine yerleştirilmesi ortalama 6-7 hafta sürmektedir. Bu sebeple,erken harekete geçilmesini tavsiye ediyoruz.

 

STAJ VE DİL EĞİTİMİ

STAJ ve DİL EĞİTİMİ’ni birlikte almak ister misiniz ?  Cevabınız EVET ise, STAJ+DİL EĞİTİMİ program paketimiz tam size göre. Programa dahil olanları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

 

PROGRAM SÜRE ÜCRET
STAJ + DiL EĞİTiMİ 12 hafta £2.000

 

PROGRAMA DAHİL OLANLAR

* Staj yerine yerleştirme hizmeti, ( Uygun staj yerleri ile göruşülerek yerleştirmenin yapılması )

* Haftada 15 saat dil eğitimi, ( British Council Onaylı-Genel İngilizce veya IELTS dil kursu )

* Vize danışmanlık hizmeti, ( Vize formunun doldurulması,vize başvurusu için gerekli belgelerin tesbiti ve tercüme edilmesi vb..)

* Konaklama ayarlama hizmeti, ( Aile yanı veya yurt konaklaması )

* Havalimanı karşılama hizmeti ( Stajyer öğrencimizi Londra`da havalimanında karşılıyoruz ve konaklayacağı adrese teslim ediyoruz.) 

 

PROGRAMA DAHİL OLMAYANLAR

* Vize başvuru ücreti 

* Konaklama ücreti

 

Detaylı bilgi için e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalıdır.