0554 681 12 38
info@londiniumedu.com
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Landing Card ( İniş Kartı )

Landing Card, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşı olmayan kişilerin, Birleşik Krallık’a girişte havalimanında doldurulması gereken zorunlu bir uygulamadır. Bu kart İngilizce hazırlanmıştır. Kartı doldurabilmek için temel seviyede bir İngilizce bilgisi gerekmektedir. 

Öğrenci ve turist vizesine sahip Türk vatandaşları, Birleşik Krallık’a her varışında pasaport ve vizesini kontrol edecek olan göçmenlik görevlisine bu kartı sunmak mecburiyetindedirler.

Landing Card, yolculuğunuz sırasında uçak kabin ekibi size doldurmanız için bu kartı verecektir. Kartı uçakta doldurmanız, vakit kazanma açısından size fayda sağlar ancak uçaktan indiğiniz zaman da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kartta; ad-soyad, doğum tarihi-doğum yeri, uçuş bilgileri, pasaport numarası ve meslek gibi bilgileri doldurmalısınız.

Ayrıca, Birleşik Krallık’ta kalacağınız adresi de bu karta yazmanız ve varsa buna ilişkin belgeleri sizden talep edilmesi durumunda göçmenlik görevlisine göstermeniz gerekir. Öğrenci vizesi ile ülkeye giriş yapıyorsanız, Birleşik Krallık’ta ikamet edeceğiniz adres, size okulunuzdan gönderilen konaklama mektubunda belirtilmiştir.  

Turist vizesi ile ülkeye giriş yapıyorsanız,yakınlarınızdan size gönderilen davet mektubunda belirtilen adresi karta yazabilirsiniz veyahut bir otelde kalacaksanız size vizenizi almanızı sağlayan otel rezervasyon mektubunda belirtilen adresi karta yazabiirsiniz. Çelişkili adresler göstermeniz, göçmenlik görevlisinin size şüpheci yaklaşmasına neden olur.

Length of stay in the UK  ? (Birleşik Krallık’ta ne kadar kalacaksınız ?)  Buraya yazacaginiz sürenin, vize sürenizi aşmamasına çok dikkat edin. Mesela 6 aylık bir öğrenci vize ile giriş yapıyorsanız, kalış sürenizi 6 ay olarak değil, okul süresi kadar yazınız.

Yoruma kapalıdır.